• socialIcon
  • socialIcon
  • socialIcon

Studium v Praze


Obrovskou výhodou při organizaci odborných stáží pro studenty i pro navazování mezinárodní spolupráce je to, že Univerzita Karlova a IPS sídlí v hlavním městě Praze. Praha je společenským, hospodářským, kulturním a především politickým centrem České republiky, a kromě toho jedním z hlavních center - jak historicky, tak z dnešního pohledu - střední a východní Evropy. Podle indexu Globalization and World Cities se Praha spolu s Moskvou a Varšavou řadí mezi jediná tři tzv. alpha města celého středovýchodoevropského regionu (2012), podle dalších indexů patří trvale mezi padesát nejvýznamnějších světových měst, opět jako jedna z mála v regionu. Přirozeně tak hlavní město ČR představuje vynikající místo ke studiu současné politiky - národní, evropské, i globální.


Přestože vrcholné instituce státní moci lze nalézt i v dalších městech (například Nejvyšší soud a Ústavní soud v Brně), pokud se v České republice někde koncentruje politická a hospodářská moc, je to v Praze. Díky množství veřejných i soukromých institucí, které v Praze sídlí, jsou možnosti studenta politiky pro kontakt s politickou realitou v ČR v Praze téměř neomezené.


Navíc, Praha je jednoduše krásné město. Přestože má jako hlavní město více než milion obyvatel, je se zhruba 130 tisíci studenty také městem veskrze studentským. Díky tomu v sobě snoubí starobylost a historickou hodnotu s mládím, společenským životem a nekonečnými možnostmi pro všechny členy studentského stavu. Život v Praze je plný kulturních a společenských setkání. Praha není jen městem evropského významu, je jedním z center celoevropské a světové kultury. V Praze se jednoduše dobře studuje a žije.Poslední změna: 5. únor 2015 23:08 
Sdílet na:  
Důležitá data

  • Den otevřených dveří: 16. 1. 2019, 12:00 (bakalářské) a 14:00 (magisterské obory)

  • Otevření systému pro přihlášky: listopad 2018

  • Přihlášky do bakalářských a magisterských oborů: březen 2019

  • Přihlášky do magisterských oborů v anglickém jazyce: únor 2019, duben 2019

  • Přihlášky do doktorského studia: duben 2019

  • Přijímací řízení: červen 2019
Kontakty

Institut politologických studií UK FSV

U Kříže 8

158 00 Praha 5


Fakulta sociálních věd UK

Smetanovo nábřeží 6

110 01 Praha 1


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208 

DIČ: CZ00216208Jak k nám